В ранковій катехезі говорили про труднощі в стосунках з Богом. В цій програмі розглянули перший аспект, який базується на чуттєвій або сентиментальній молитві, це форма яка залежить від вражень
Одне із фальшивих переконань, які псують стосунки з Богом, це чуттєва ілюзія, де людина за критерій своїх стосунків із Богом на перше місце ставить свої почуття, тобто почуття стають показником, чи була правдива зустріч з Богом. Тобто, якщо я щось відчуваю на молитві, якесь піднесення, то зустріч відбулась, якщо була суха молитва, піднесення не було - тоді не було і зустрічі? І тут виникає помилка, коли людина якість молитви оцінює приємними відчуттями. Труднощі, які виникають у стосунках з людьми, віддзеркалюють наші труднощі із Богом.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.