В денній катехезезі говорили про Рай, пекло і чистилище. Священик пояснює значення цих місць та дає відповідь на питання: чи можна цим місцям давати конкретне місцезнаходження?
Коли ми говоримо про Рай, про вічну нагороду, вічну красу, то важко знайти багато описів у Святому Письмі. Ми більше опираємось на традицію і об'явлення. І дуже часто нам приходиться чути, що Рай - це свого роду зарплатня за те, що ми добре себе поводили, натомість це не є зарплатня, а винагорода. Дуже важливо робити таку різницю. Помилкою також буде, якщо ми будемо робити пропорції з тим, як ми прожили життя на землі і те, що нас буде очікувати в Небі. Те, що отримаємо в Небі, буде набагато більшим, ніж ми очікуємо, бо це нагорода.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.