В черговій катехезі з отцем Олександром Халаїмом розглядали молитву "Отче наш..", а саме слова "нехай прийде Царство Твоє..."
Катехет наголошує, що ми дуже часто маємо помилкове бачення Царства. Мислимо матеріальними категоріями, що Царство - це земне володарство і має обмежений простір і час.
Боже Царство - це присутність живого Бога серед нас, Бога, котрий є постійно зі своїм народом.
Боже Царство - це не їжа і пиття, а спосіб життя, це особливий вид стосунків моїх з Богом та людьми.
Ісус говорить, що не кожний, хто говорить Йому "Господи, Господи" ввійде в Царство Боже. То чому не кожний? Можемо подивитися на фарисеїв - вони, здається, молилися, постилися, виконували заповіді, але вони пробували купити Бога. Бога не вдасться купити! Богу дарується цілковито добровільно і Боже Царство - це цілковита співпраця з Богом, це те, що я можу дати Богові. Моя молитва, мої пости, добрі вчинки допомагають мені пізнавати Бога, але Господь прагне щирості, любові. Він не банкір чи менеджер.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Катехиза отця Віталія Козака про христологію святої Терези з Авіли. Тема науки: Христос - центр містичного досвіду святої Терези від Ісуса.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.
Отець Міхал Бранкевич говорить про відносини Ісуса Христа та Ізраїля: що спричинило жертвування Спасителя на хресті.
Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Луки 2:22-40. Дізнаємось про свято Стрітення Господнього, страждання та любов Господа.