Вашій увазі чергова авторська програма від історика Віктора Заславського, в якій йдеться про філософа Станіслава Оріховського. Програма побудована на основі уривку із книги "Римо-католики в історії України" написаної для Радіо Марія.
Одним з яскравих представників «латинської Русі» був Станіслав Оріховський (1513–1566), Народився він у шляхетській родині у селі Оріховці (Перемишльська земля) і походив частково з польської, частково з руської шляхти (у одному з попередніх розділів ми наводили слова Оріховського про те, як польська шляхта в Галичині змішувалась з руською). Себе він незмінно вважав русином, а Русь-Україну – своєю рідною землею. При цьому усьому Оріховський був католиком, але чудово розумів якими плутаними шляхами на його землі поширилось католицтво. Думки Роксолана про те, що Православна церква не є єретичною, що її таїнства дійсні перед Богом, таки знайшли згодом своє відображення упроповідях та книгах єзуїтів. Вони визнаватимуть і декларуватимуть «правильність» православного вчення іпочнуть пропонувати православним модель єднання церков де православним достатньо буде лише визнати Папу Римського головою церкви. Ця модельбуде частково втілена у Берестейській унії.
Вашій увазі ранкова катехеза з істориком Віктором Заславським автором програм "Відкриваючи таємниці християнства" на Радіо Марія. В цьому святковому випуску дізнаєтеся чи була канонізація князя Володимира так як ми її сьогодні уявляємо, де була написана перша ікона святого Володимира, і до чого тут римо-католики, а також де поділися мощі хрестителя Русі.
Вашій увазі авторська програма Віктора Заславського "Відкриваючи таємниці християнства". В цій серії мова йде про час добровольців і народження українського війська.
Вашій увазі авторська програма Віктора Заславського "Відкриваючи
таємниці християнства". Продовжується цикл "Гріхи і подвиги Церкви".
Назва цієї серії: «Гіпатія - жінка-філософ»
Вашій увазі авторська програма Віктора Заславського "Відкриваючи
таємниці християнства". Продовжується цикл "Гріхи і подвиги Церкви".
Назва цієї серії: «Святий Василій Великий»