Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

Церкви та монастирі Подолу, які дожили до наших днів, їхні святині та чудесні історії — про ці місця розповідає о. Михаїл Карнаух

Отець Михаїл Карнаух у програмі "Наближаючись до православ'я" розповідає про храми історичного київського Подолу. Особливу увагу приділяє святиням, які дожили до наших днів.
Іллінська церква. Іллінська церква була першим храмом, збудованим у Києві ще до Володимирового хрещення. Сучасний храм збудований у 1692 р. у стилі українського бароко. Протягом XVІІІ ст. збудовано дзвіницю, браму з огорожею, малу бурсу та проскурню. Церква була закрита у 1930-х рр. Під час війни знову розпочались богослужіння.

Церква Миколи Набережного (Набережно-Микільська церква) – споруджена за проектом І.Г. Григоровича-Барського у 1772-1775 рр. у стилі українського бароко, добре збереглася до наших днів. Була діючою до 1960-го р. У 1992 р. знову повернута громаді. Зараз належить ПЦУ. Поряд збудований храм Всіх святих українського народу.

Фролівський Вознесенський жіночий монастир. Відомий з XV ст., 1710 р. його об`єднали з Вознесенським монастирем.
У 1722-1732 роках збудовано головний храм обителі – Вознесенську церкву, біля неї – трапезну залу з церквою. На території монастиря також було збудовано Воскресенську церкву (у стилі класицизму, 1824), дзвіницю (1740, перебудована у 1824), Казанську церкву (1841-1844, сильно постраждала в радянський час, бо була переобладнана під цех).

Храм святого Миколая Чудотворця (церква Миколи Притиска) – зведено наприкінці XVII cт. на місці старої дерев'яної церкви, у стилі українського бароко.
"Одна з версій походження назви "Притиська" заглиблює історію храму аж до княжих часів, коли в гирлі річки Почайна біля притики, тобто порту на шляху з варяг у греки, постала одна з перших на теренах Русi церков, присвячена Святому Миколі. Згідно з іншою версією, при спробі пограбування храму, Святий (або його ікона) притис злодія i тримав до появи вiрян."
В радянські часи була віддана під різні установи.

Дзвіниця Церкви Миколи Доброго – збудована 1716 р. у московському стилі, поряд з церквою. Сама церква була зруйнована у 1935 р., дзвіниця ж лишилась. Зараз належить УГКЦ. У 1913 р. у церкві вінчався М.Булгаков.

Церква Різдва Христового – збудована у 1809-1814 рр. за проектом архітектора Андрія Меленського. Була зруйнована у 1935 році. Відбудована на початку 2000-х рр. майже в точній відповідності.
"Його краса неможлива для опису, Його присутність...", - свята Тереза про об'явлення і духовний шлюб з Ісусом

"Його краса неможлива для опису, Його присутність...", - свята Тереза про об'явлення і духовний шлюб з Ісусом

Катехиза отця Віталія Козака про христологію святої Терези з Авіли. Тема науки: Христос - центр містичного досвіду святої Терези від Ісуса.
2025-02-05 00:00:00
Як християни вплинули на світ?

Як християни вплинули на світ?

Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
2025-02-05 00:00:00
Афон. Богохульстово в РПЦ. Самозванець єпископ. Фальшиве пророцтво св. Лаврентія. Патріарх Філарет

Афон. Богохульстово в РПЦ. Самозванець єпископ. Фальшиве пророцтво св. Лаврентія. Патріарх Філарет

В ефірі програми "Захристія" - доктор теології, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий дослідник кафедри історії, релігії та теології Ексетереського університету (Великобританія), Сергій Шумило. Під час програми мова йде про релігійні процеси в Україні, зокрема в православ'ї, а також про український монастир на Афоні та латинський монастир на Святій Горі.
2025-02-05 00:00:00
Як відбувається процес визнання святих?

Як відбувається процес визнання святих?

Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік у Католицькій Церкві". У цій програмі катехит розповідає про ступені свят та категорії святих. Ключовою темою ефіру є пояснення хронології подій, які передбачають процес канонізації святого. Сьогодні, згідно канонічного права, обряд проголошення святого очолює Святіший Отець, а блаженних може проголошувати делегований єпископ. Нинішня традиція визнання святого дещо різниться від традиції ранньої Церкви.
2025-01-30 00:00:00
Яке воно, життя в монастирі? Свідчення о. Вальдемара Павельця, SAC, та о. Андрія Немченка, OFM

Яке воно, життя в монастирі? Свідчення о. Вальдемара Павельця, SAC, та о. Андрія Немченка, OFM

Досвідом про життя в монашій спільноті діляться отець Вальдемар Павелець з Товариства Католицького Апостольства св. Вікентія Палотті та брат-францисканець Андрій Немченко. Обоє священників мають понад десять років досвіду перебування на чернечому шляху. У цій програмі кожен з них ділиться тим, хто їх спонукав піти до монастиря, як долають кризи й труднощі та в чому черпають сили йти далі.
2025-01-30 00:00:00
Як ви слухаєте Радіо Марія?

Як ви слухаєте Радіо Марія?