В наступній катехезі о.Віталій Козак OCD, розглядав книгу святого Йоана від Хреста "Сходження на гору Кармель", котрий виділяв такі невпорядковані почуття: радість, надія, печаль і страх. Священник говорив про таку пристрасть, як радість. Маємо скеровувати нашу радість лише до Бога, якщо ж не так, то вона марна.
Предмети чи блага, які породжують радість, можна розділити на шість різновидів: дочасні, природні, чуттєві, моральні, надприродні та духовні. Дочасна радість - це багатство, становище, посади та інші подібні речі, що наділені в людських очах неабиякою вагою, а також діти, родина, подружжя. Радіти всім цим речам марно, якщо людина завдяки їм не служить Богові.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.