Отець Петро Врублевський ОМІ, настоятель парафії у Чернігові, розпочав цикл програм на тему "Праця людини".
"За основу у наших програмах буде енцикліка святого Йоана Павла ІІ "Laborem Exercens" про людську працю, - розповідає отець Петро. - В катехизах ми говоритимемо не про працю, але про людину. З початком XXI століття праця людини змінюється і Церква шукає та наголошує нам про місце людини у цих змінах світу: людська праця замінюється машинами, новими винаходами, навчання проводиться дистанційно. Чому людина, яка хоче і може працювати, не може знайти працю? Чому людина мусить змінювати спеціальність чи зміст праці? Завданням Церкви - нагадувати про гідність і права людей праці, щоб розвиток суспільства служив добру людини". "Людина створена у Всесвіті на образ і подобу Самого Бога, і вселенське призначення людини - панувати над Землею. Отже, від початку людина покликана до праці. Здатність до праці - одна з властивостей, що відрізняє людину від інших створених істот, чия діяльність пов'язана з необхідністю виживання і тому не може бути названа працею. Лише людина здатна працювати, лише людина виконує роботу, і саме тому її земне існування пов'язане з невпинною працею" (цитата з вступу до енцикліки).
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.