Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

"Ця війна гартує нас. Ми дорослішаємо і дай нам Боже пройти цей шлях із честю", - отець Геннадій Рохманійко

У Великій Британії завершився перший курс навчання українських капеланів. Десять військових священнників ЗСУ протягом двох тижнів проходили стажування при Департаменті капеланів Королівської армії Великої Британії. Про це, у програмі Люди Справи, розповідає священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, військовий капелан, отець Геннадій Рохманійко. 


"Тепер вони відправляться на передову лінії конфлікту України з Росією, де їхнім завданням буде вселяти надію і відновлювати дух у військах, які борються за повернення суверенної території України" – із повідомлення Департаменту капеланів Королівської армії Великої Британії.

Сьогодні держава робить все для вишколу військовослужбовців, а також дбає про душу солдата. В рамках цієї підготовки активно триває і навчання капеланів ЗСУ. Офіційно, на офіцерських посадах, капелани з 2023 року, але працюють в зоні бойових дій з 2014-го. Спочатку, перша група, у складі якої мені довелося бути, пройшла курс підготовки на базі Національного Інституту Шевченка. Це священники які служать військовослужбовцям із перших років війни. Після закінчення навчання в Києві нас повідомили про можливе його продовження

Капеланська школа Великої Британії, має 200 літню історію. Тут ми вивчали міжнарожний досвід, щоб потім реалізувати його в Україні. Варто віддати належне керівництву капеленської служби України за організацію місії, що виправдало наші сподівання та очікування приймаючої сторони. Наш курс був першим та дуже вдалим. Очікуємо, що невдовзі на навчання до Великої Британії поїде наступна група військових священників ЗСУ.

Поєднання теорії та практики у Королівській армії на високому рівні. Особлива увага під час навчання приділялася духовній стійкості та здоров'ю капелана. Із практичними завданнями кожен із нас вдало справився на 10 балів із 10. 

Концепція Британської капеланської служби - це капелан, який іде разом із військом у бій без зброї, але опираючись на свою віру. Мене вразило ставлення британців до нас. Там ми відчували цілковиту підтриму до військовослужбовців ЗСУ на різних рівнях: у готелі, серед військових, на вулиці тощо. Відчутно, що світ з нами та переймається нашою боротьбою.

Після вишколу капелани Королівської армії сказали: "Ми не знаємо чому вас навчили, але ви точно можете їхати в будь яку місію". Вони були здивовані рівнем нашої підготовки. І не дивно, адже з 2014 року ми вирішували обов'язки пов'язані з пастирським служінням. Додам, що в Королівській армії відсутня психологічна служба - її виконують військові священники.

Священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, військовий капелан, отець Геннадій Рохманійко.

Відвідати храм ПЦУ Святого Іоана Богослова:
м.Харків, вул. ‬Велика Панасівська (колишня Котлова), ‬105‭ ‬А,‭ 
‬Телефон: +38 (057)‭ ‬712-43-23
Дістатися до храму можна:
-від Центрального ринку маршруткою № 40е
-від Південного вокзалу трам. №1 або маршр. № 250е
-від ст.м. Університет маршруткою № 97е

Слухати інші програми 


"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

Ярослав Шкляр та Оксана Кисельова - подружжя капеланів Християнської Служби Порятунку (ХСП), яке допомагає військовослужбовцям у шпиталях і на фронті. Як вони стали на цей шлях, які виклики постають перед капеланами та що їх найбільше мотивує - слухайте у програмі Люди Справи з Олександром Скрипченком.

2025-02-05 00:00:00
Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

"З 14-16 лютого 2025 року відбудуться реколекції Руху Назаретських Родин. Це унікальна можливість присвятити час Богу, спільній молитві, аналізу та змінам у житті", - настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт Томашпіль), модератор Руху Назаретських Родин, отець Станіслав Свурка.
2025-02-04 00:00:00
Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

"Часто чув від воїнів, які пережили травматичні події, або від людей, які стали свідками несправедливості: «Де Бог у всьому цьому?» І це питання варто поставити не лише для того, щоб отримати відповідь, а й щоб краще зрозуміти, хто ж такий Бог", - брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 
2025-01-31 00:00:00
"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

Про книгу "Емоції" отця Марека Дзєвєцького розповідає фахівець зв`язків із громадськістю, магістр теології, редактор видавництва Святого Павла у Львові, Юлія Берт.

2025-01-31 00:00:00
Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

"На отримання індульгенції впливають два фактори: внутрішній (бажання щиро висповідатися та відв'язатися від гріха якнайменшого) та зовнішній (помолитися "Отче наш", "Вірую", зробити діло, з яким пов'язаний відпуст)", - отець Костянтин Морозов.
2025-01-27 00:00:00
Як ви слухаєте Радіо Марія?

Як ви слухаєте Радіо Марія?