В часі Великого посту ми традиційно роздумуємо над Страстями Христа. Одними із останніх Його слів були слова докору: "Пробач їм Отче, бо не знають що роблять". В цих словах, в яких ідеться про необізнаність, Ісус ставить діагноз суспільства. Черговою темою катехези є розум, мислення і обізнаність.
Дар знання влитий в нас самим Богом. Плодами цього Дару є живе відношення всього, за чим ми спостерігаємо до Божественного початку. Художникам, які малюють пейзажі, часом здається, що вони їх малюють самі. Натомість людина, яка має віру в існування Бога Творця і дивиться на цей світ, бачить не свої пейзажі, але Божественні пейзажі - це ознака Дару розуму. Необізнаність - це проблема, яку можна усунути з застосуванням розуму, просвітленого Божою благодаттю.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.