Брат-капуцин Юрій Зелінський про християнське ставлення до грошей, десятини та пожертви на основі Біблійних текстів. Серія програм
"Формування християнського характеру".
"Наше життя тісно пов'язане з грошима, а особливої уваги заслуговує тема відносин між людиною та фінансами через призму Біблії", - розповідає отець Юрій Зелінський.
- В Євангелії є опис історії про бідну вдовицю, яка прийшла в храм з пожертвою: "І підійшла одна вбога вдовиця, і поклала дві лепті, цебто гріш. І покликав Він учнів Своїх та й промовив до них: Поправді кажу вам, що ця вбога вдовиця поклала найбільше за всіх, хто клав у скарбницю. Бо всі клали від лишка свого, а вона поклала з убозтва свого все, що мала, свій прожиток увесь. (Марка 12:42-44)
- Ісус каже, що жертва цієї жінки має велику цінність в очах Бога, адже вона пожертвувала з останнього, що мала. Також, Ісус сказав: "Де ваш скарб там і серце ваше". А якщо хочете дізнатися де ваш скарб то проаналізуйте свої витрати і ви побачите пріоритети.
- Про прив'язаність серця людини до грошей свідчить її скупість.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.