Про найбільшого романтика усіх часів Фридерика Шопена розповіла Ольга
Галаненко. У програмі ви почуєте про життя композитора та ознайомитеся із найкращими
його творами.
"Фридерик Шопен народився 22 лютого 1810 року в селі Желязова Воля, неподалік Варшави. Його батько був французьким емігрантом, а мати полькою, яка виросла у дворянській сім'ї і отримала чудове виховання. Саме мати стала першою вчителькою музики маленького Фридерика, - розповідає Ольга Галаненко.
З самого дитинства про Шопена говорили, як про маленьке чудо. Багато людей порівнювало його з Моцартом, адже він мав ідеальний музичний слух і напрочуд стрімко розвивався. Фридерик завжди був емоційним, міг розплакатися, слухаючи душевну мелодію. Прислуга в домі вважала хлопчика навіть божевільним, адже серед ночі він міг прокинутись і бігти до інструменту, аби грати.
Пізніше стало відомо, що Шопен страждав на епілепсію, тому ці нічні приступи могли бути пов'язані з цим. Але музика йому допомагала, вона його заспокоювала. Він так і звик грати у темряві.
Вже будучи дорослим музикантом, він неодмінно гасив свічки, сідаючи за фортепіано. Навіть граючи в гостях, Шопен просив загасити світло в кімнаті.
У віці 7 років маленький композитор створив свій перший твір – Полонез соль-мінор. Новина про це, потрапила до випуску варшавської газети, де музику дуже високо оцінили, а хлопчика нарекли генієм.
У 8 років він уже почав давати концерти і мав неабияку популярність у Варшаві. В цей час були надруковані перші його твори. Хлопчик настільки пристрасно навчався музиці, що був готовий на жертви заради неї".
Гість програми Стефанія Демчук, кандидат історичних наук, асистент кафедри історії мистецтв, історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та авторка книги "Доба постів і карнавалів", розповідає про традиції пережиття і практики Великого посту в середньовічній культурі.
"Ніхто не українізував так сильно українців, як наш ворог" - вважає гостя "Мистецької вітальні" Радіо Марія, президентка мистецької агенції "Територія А" Анжеліка Рудницька. Цього разу співачка і художниця поділиться своїми думками про війну, про сучасну українську музику, про справжніх артистів, про те, чому не варто перекладати відповідальність за наше майбутнє на військових.
Як виживають люди, котрі вижили під час окупації Херсонської області і зараз залишились без домівок через новий військовий злочин РФ? Хто допомагає їм вижити і повернутись у власні господарства? Про це розповів отець В’ячеслав Гриневич SAC, виконавчий директор Релігійної Місії «Карітас-Спес» РКЦ в Україні.
Співробітники волонтерської організації YWAM (Молодь з місією), співзасновники
Центру Сімейного Життя, місіонери, викладачі християнських освітніх установ і
семінарій, а також сімейні консультанти, подружжя і батьки двох синів - Юрій та
Тетяна Соколовські розповідають про проєкт «9 тижнів до створення сім’ї» - онлайн-курс підготовки до шлюбу.
Цього разу до "Мистецької вітальні" завітала генеральна директорка Українського фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», композиторка Анастасія Комлікова. Як нині живеться одному із найвідоміших колективів України, які виклики постали перед ним у зв'язку з війною, у чому ансамбль "Калина" нині бачить свою місію - про це і не тільки у програмі Ольги Галаненко. Родзинка ефіру - найновіші записи ансамблю, деякі з яких слухачі радіо "Марія" почули першими.