Референт зовнішніх відносин Пасторального Міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, отець Віталій Храбатин розповідає про про месіанізм у пророків Михея, Єремії та Ісаї. Як пророки за 8 століть до Різдва Христового передбачали прихід Сина Божого?
"У попередній катехизі ми розглянули імена пророків, які стали програмою посланництва їхнього слова. Саме ім'я людини допомагає їй у служінні. У Святому Письмі бачимо, що Бог звертається не тільки до вибраного народу , а й до народів, які живуть навколо. Пророки уважно стежили, як розвиваються події навколо Єврейського народу. У пророцтвах ми також читаємо, що Господь приходить та шукає людину. А вся історія вибраного народу в Імені Господа", - розповідає отець Віталій Храбатин.
- Господь шукає Свій народ для однієї місії, щоб усі пізнали Його. В книзі Єремії з 31 розділу пророк нагадує народові про новий союз, який Господь складе з вибраними, коли усім однаково будуть відпущені гріхи.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.