Отець-капуцин Олександр Могильний розпочав новий цикл програм на тему "Культура віри, життя та смерті". Священник, пояснюючи зміст поняття "культура віри", наголошував, що в часі Таїнства Миропомазання Господь дає християнину "на виріст сорочку", враховуючи у перспективі його розвиток віри.
"Віра чинить людину зрілою, - наголошує катехит. - Усвідомлення того, що я є особистість та можу нав'язувати контакт з іншою особою (тобто відкритість іншої людини на мене) і саме таким є Бог - дозволяє стати на дорогу розвитку, розмови, пізнання.
Молода людина здатна дати відповідь: ким я можу стати, щоб осягнути щастя? Що маю зробити, аби бути щасливою? Тому відповідь на трансцендентність, тобто на Бога, дозволяє людині вийти за власні межі і ширше шукати місця для себе, - розповідає отець Олександр.
- Церква відкриває потенціал молодої людини, пригадуючи, що людина створена на образ і подобу Бога. Особа незалежно від віри чи культури буде розвиватися. Натомість розвиток буде залежати від контексту культури та дійсності, в якій знаходиться людина.
Саме тому християнство дає найбільший поштовх у розвитку людської особистості, жодне інше середовище не дозволяє особі так шалено розвиватися".
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.