Молитва Літургії годин або молитва псалмів в західній традиції
"Літургія від початку не була задумана, як щось доступне. Кожен міг прийти, але був зобов'язаний розуміти вартість того, що відбувається" - о. Юрій Блажиєвський
В програмі "Катехеза" о. Юрій Блажиєвський, головний редактор журналу "Скинія", говорив про доступну для кожного Церкву. Зокрема, про зрозумілість і прийняття Літургії та "незручних людей" на Літургії.
Літургія від початку не була задумана, як щось доступне. Перша Літургія була елітарним явищем, на неї не міг потрапити будь-хто. Кожен міг прийти, але зобов'язаний був розуміти вартість того що відбувається. На Літургії існував виголос: "всі неохрещені вийдіть", лише після цього, довіреним - Ісус відкриває своє серце учням. Сама назва Євхаристії - означає "таїнство", то ж світ не міг просто так з свулиці зайти і брати участь у Таїнстві.Літургія складалась з двох частин: Літургія Слова і Літургія Жертви. Літургія Слова - де можна було почути катехезу, помолитись, після чого всі неохрещені мали вийти, а вся спільнота переходила до відправи Літургії Жертви.Слід зазначити, що сам Христос був відкритий, але коли проповідував то не кидав все і не біг до своїх родичів (братів, сестер). Це не була доступність за будь-яку ціну. Це була розумна доступність і на Літургії це проявляється найбільшим чином - каже о. Юрій Блажиєвський. Також катехит розповів про те, хто може робити зауваження під час Літургії та як дати вірянам пораду, аби не зранити їх.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.