Головний редактор журналу Скинія, отець Юрій Блажиєвський, в катехизі говорив на тему стосунків між християнами та поганами в V столітті.
"Якщо ми не знаємо власної історії то ми приречені на повторення помилок минулого. Дослідження причин та явищ минулого важливе, щоб зрозуміти їх природу та зробити необхідні висновки".
Прямий ефір Київ - Рим.
"В V столітті в Християнському середовищі пролунали 2 вагомі єресі: 1. Чи справді Марія є Богородицею, яка породила Христа? 2. Христос - це 2 особистості. Також у цьому столітті з'являється перший акцент на розділенні Церкви на західну та східну", - розповідає в катехизі отець Юрій Блажиєвський.
- Східні християни, в той період, мали можливість жити спокійно, проте були збурення релігійного характеру. Наприклад, численні суперечки про кількість природ Христа. У західних християн головним завданням було вижити. Наприкінці V століття Церква остаточно ділиться на східних та західних через постійні міжусобиці та бунти на теренах західної частини Римської Імперії.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.