Природа заздрості та її вплив на життя людини. Сестра Тетяна Богославець зі Згромадження Служниць Святого Духа розкриває психологічні причини зародження заздрості в серці людини та її вплив на життя особистості.
"Заздрість - це недобрий погляд на іншу людину із осудом".
"Заздрість відноситься до 7-ми головних гріхів у католицькому катехизмі. Заздрість, як відчуття не є гріховною, а як прояв - гріховною є. Наприклад, жертва КАвеля та Авеля призвела до заздрості та подальшого вбивства", - розповідає сестра Тетяна Богославець.
- Справа в тому, що заздріти нормально, але коли ми починаємо через заздрість діяти то нищимо гріхом. Особливо є небезпека порівнювати себе з іншими людьми. Тут заздрість розбурхує свою діяльність. Також через заздрість з'являється знецінювання інших людей, які в чомусь нам здаються: успішнішими, кращими, щасливішими... тощо.
"Найчастіше ми відчуваємо прикрість від втрати свого добра більшу, аніж радість від того, що ми його придбали".
"Заздрість - це „смуток, що з'являється при вигляді благоденства подібних нам людей”. Арістотель.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.