Продовжуємо цикл катехиз з ректором Семінарії Пресвятого Серця Ісуса про особу і суспільство. Наступною темою, яку розглядаємо є "Навернення і суспільство"
Суспільне життя несе в собі певні правила та тенденції. Виходячи з морального вчення Церкви, йдеться про те, що це життя повинно нести в собі згадку про внутрішні та духовні цінності. У стосунках з іншими людьми Церква закликає дбати про те, аби ми не міряли відносини з іншими лише за допомогою матеріальних речей. Сьогодні є тенденція говорити про успішність людей, яка міряється рахунком в банку. Таким чином, ми будуємо собі таку теорему, що всі матеріальні блага, які людина надбала, дорівнюють всім духовним благам, які виражаються в моралі. Але в цій теоремі ми розчаровуємося...
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.