15 жовтня РКЦ загадувала Великого містика і Вчителя Церкви
Коли свята Тереза Авільська померла, сестри розрізали її на маленькі шматочки собі на пам'ять. Настільки вони її любили! Зараз подібне чути дико, а в ті часи то була звичайна практика для людей, що прожили праведне життя...Майбутня свята мала непростий характер. Легше знайти людину з якою вона не сварилася. Були в неї дуже серйозні конфлікти з Єзуїтами. Вона дуже просила не будувати храм поблизу новобудованого храму сестер-кармеліток, але ті не послухалися. вийшла делікатна ситуація, вікна сестер виходили на вікна отців, що було неприпустимим! Тому Тереза добудувала величезний мур, який взагалі закрив монастир. Вклад святої Терези в Церкву - є дуже суттєвий! Чого вартує лише навчання про молитву, про те, як треба говорити з Богом. Вона мала дуже простий, але глибокий вислів: "Можна набувати знання через книги і інтелект, а можна через молитву. Тоді сам Господь вливає у тебе все потрібне для спасіння"
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.