Продовжуємо з о.Петром Балогом в циклі Христологія розглядати питання, які виникли після Халкідонського собору. Говоримо про волі Христа, а також про монофеліцтво (вчення, що Христос мав лише одну волю)
Ісус мав не лише Божественну волю, але і людську: Він у всьому подібний до нас. Мав прагнення подібні до нас, мав людські переживання, страждання, сумніви. Монофеліти спиралися на цитати зі Святого Письма: "Я не прийшов, щоб чинити Свою волю, а Того, хто послав мене" (Йн 6); "Не те, що Я хочу, але що Ти хочеш, Отче!" (Мк. 14); "Отче, віддали від Мене цю чашу, тільки хай не Моя, а Твоя буде воля" (Лк. 22). Монофеліти з цього вивели вчення, що не було в Ісуса моєї волі. Але одночасно ці цитати стали головним аргументом проти монофелітів.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.