Один з найвідоміший богословів ранньої Церкви вніс вагомий вклад в теологію. Чому ми не знаходимо його серед блаженних та святих РКЦ?
Оріген народився у 185 році в Александрії, у часи переслідування християн. Його родина була віруючою, а батько Леонід був вчителем граматики і катехитом. Після початкової домашньої освіти хлопчина вступив до Александрійської катехитичної школи, у якій під керівництвом Климента Александрійського продовжив поглиблювати свої знання.
У сімнадцять років Оріген став свідком мученицької смерті свого батька, після чого опіка над родиною впала на його плечі. Він піклувався за свою матір та шістьох молодших братів і сестер. Він, як старший син, змушений був залишити навчання. На життя заробляв викладанням лекцій з граматики. З молодих років Оріген жив дуже аскетичним життям: ходив босоніж, не пив вина, спав без постелі, вживав мало їжі.
Близько 202 року хлопця було призначено вчителем катехитичної школи в Александрії на місце Климента. Оріген навчав гебрейської мови, редагував переклад Святого Письма. Помісний єпископ Димитрій доручив вісімнадцятирічному Орігенові керівництво школою, яка за його часів досягла найбільшого розквіту. Лекції Орігена відвідували християни, єретики і погани.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.