В денній катехезі говорили про милостиню, як її давати? Що Святе Письмо про це говорить? Як маємо ставитись до жебраків?
- Не всім треба давати милостиню! Бо маємо напочатку дізнатися ХТО такий той нужденний, і на ЩО він витратить гроші? - Пояснює священик. - Мусимо бути уважними! Бачимо багато благочинних організацій, які не можна назвати християнськими. Є види милостині, що буквально забовязує нас чинити подаяння. Наприклад, Книга Левітів говорить нам залишати частину врожаю на городі, щоб бдні могли дозбирати собі на спожитки. Чому бідні ЗАВЖДИ будуть серед нас? Для чого Господь дозволяє таке? Чому не зробив всіх багатих? Це було б несправедливим, в наших теперішніх умовах. Бо не всі однаково трудяться!
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.