У черговій програмі священик розповів про покарання, яке дістав Каїн від вбивства свого молодшого брата. Виявляться, воно було дуже незначним, і навіть милосердним.
- Історія Каїна показує нам, як після гріху, людина сама себе вбиває. Гріх руйнує наше сприйняття нас самих.- Зазначає священик.- Кожному знайоме відчуття, коли після гріху - ми починаємо себе паскудно відчувати. Каїн не мав до себе милосердя після гріха. Чому він вважав, що кожен, хто його зустріне, захоче його вбити? Тому, що сам ладен був себе прибити. Натомість, Сам Господь зберігає йому життя! Бог зберігає життя вбивці. Він поклав на його чоло знак. Є цікава думка, що то є знак "Т" - ТАВ. Літера з фінікійського алфавіту мала знак хреста. Тобто, знак Христа розіп'ятого, що нас захищає, незалежно від того, які ми гріхи маємо. Він дає себе самого нам на захист.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.