У черговій катехизі отець Петро Балог, директор Інституту святого Томи Аквінського, розповідав про те, як пережити час Великого посту.
"В основному у час Великого посту найважливіше втриматися від їжі (у певному сенсі) та розваг, - розповідає отець Петро. - Часто людей, які дотримуються посту, можемо побачити засмученими, роздратованими та незадоволеними. Тому виникає питання: як налаштувати себе на Великий піст правильно? По-перше, уникати крайнощів. Наприклад, у східних церквах великий акцент зосереджений на їжі, багато продуктів виключається з раціону вірних. Проте піст не повинен шкодити здоров'ю. Піст полягає, щоб не купувати дорогу їжу, а скромну, тобто заощадити кошти і їх витратити на допомогу бідним. По-друге,обмежувати себе духовно та тілесно, щоб могти зосередитися на Господі. У Євангелії чуємо часто фразу "піст і милостиня", які є пов'язані між собою. Справжня милостиня - це коли я собі у чомусь відмовляючи, віддаю потребуючому. Наприклад, не піду у кінотеатр продовж посту, як завжди, тому збережу приблизно тисячу гривень і ці кошти перерахую на допомогу нужденним".
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.