Продовжуючи цикл програм про Анабазіс (сходження людини до Бога) отець
Віталій Слободян CP (пасіоніст) говорив про тілесні жести і постави під
час Меси. У цій катехизі священник пояснив чотири постави: стояння на колінах, положення рук, знак Хреста, поцілунок.
"Люди виражають своє відношення до інших людей та до Бога також мовою тіла. Минулого разу ми говорили про чотири постави: ходьба, танець, стояння і сидіння. Сьогодні ми зосередимо свою увагу на таких поставах: стояння на колінах, положення рук, покладання рук, знак Хреста, поцілунок" - розповідає отець Віталій Слободян.
Стояння на колінах. Ця постава під час літургії є досить вираженою. В ній людина применшує себе перед Богом.
Положення рук. Молитовна постава з піднесеними до неба руками, являє собою готовність прийняти Божий дар в свої руки. Це постава Оранти.
Складені руки. Поширений жест серед вірян вперше з'являється в період середньовіччя. Це був символ, який виражає підлеглість васала перед сеньйором. Цей звичай також поширений серед буддизму та індуїзмі.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.