Молитва Літургії годин або молитва псалмів в західній традиції
Причини формування релігії євреїв періоду життя Ісуса Христа. Під час Вавилонського полону євреї втратили мову, але сформували Тору, - отець Володимир Куснєж
Про причини, наслідки, факти формування юдаїзму періоду життя Ісуса Христа розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької
Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського
, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець
Володимир Кусьнєж.
"Щоб зрозуміти світ Ісуса Христа нам рекомендовано зробити декілька кроків назад. У минулих програмах ми говорили про Вавилонський полон. Саме тоді були закладені початки юдаїзму періоду приходу Месії. Тільки досліджуючи далеке минуле ми можемо зрозуміти теперішнє", - отець Володимиор Куснєж.
- Вавилон став віхою, що радикально змінила все в житті ізраїльського народу. Цей полон став початком створення чогось нового завдяки політиці Вавилонян, які виселили до себе кращих людей для становлення імперії.
- Євреї змогли за декілька десятків років змінити своє життя зайнявши вигідні позиції в суспільстві. Хоч свою мову євреї втратили, але традицію зберегли завдяки роботі релігійних діячів.
- Саме після Вавилонського полону сформувався певний тип релігії, відмінний, який прийнято називати юдаїзмом.
Юдаїзм я охарактеризував би такими рисами: 1. Монотеїзм - віра в Єдиного Бога; 2. Наявність Священної книги; 3. Наявність храму. Одного, єдиного храму для всіх юдеїв; 4. Мережа синагог, які не були храмами у тому значенні, чим був храм тоді; 5. Релігійні практики властиві тільки євреям (обрізання, кошерна їжа, святкування шабату...).
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.