о.Григорій Рассоленко в катехезі далі роз’яснює Апостольський символ віри, а саме слова: "... що страждав за Понтія Пилата, був розп’ятий, і помер, і був похований..."
Ми, християни, часто думаємо, що якщо проголошуємо Євангеліє, коли несемо Благу вість іншим людям, несемо милосердя бідним, то ніби це нас страхує від всяких негараздів у житті, Бог нас буде оберігати, ніяких надмірних страждань не буде. Насправді це самообман. Тому що, якщо людина живе згідно Божої волі, Євангелія, радикально вірна Божій благодаті, тоді приходить момент, що вона складає свідоцтво віри через героїчність своїх чеснот у різноманітних випробовуваннях. Так здобувається святість.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.