Священник говорив про важкі часи єврейського народу зображені на сторінках Біблії за часів царів Аса і Вааса (X-VIX cт. до н.е.).
У цей час відбулося протистояння двох царств — північного (Ізраїля) під керівництвом Вааси та південного (Юдеї) під Асою. Вааса заходився будувати місто Раму у 8 км на північ від Єрусалиму,
щоб перерізати торгові шляхи, що зв'язують Юдею з Ізраїлем та іншими
північними країнами. Тоді юдейський цар Аса зібрав все золото Єрусалимського храму
і віддав його сирійському цареві в обмін на союз з сирійцями проти
ізраїльтян. Бен-Гадад погодився і напав на північні області Ізраїлю.
Вааса змушений був кинути будівництво і відвести армію в Тірцу.
Користуючись цим, Аса наказав забрати всі будівельні матеріали,
приготовані для будівництва Рами, і побудувати з них два міста: Гебу
(Геву) і Міцпу (Міцпи) (2 Хр.16:6).
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.