Про легкодоступні джерела радості, які нам дав Бог говоримо в катехизі з отцем Рафалом
Мишковським - кармелітом із Санктуарію Матері Божої Бердичівської.
Прямий ефір Київ - Бердичів
"У давнину в церкві був звичай, який називався "Великодній сміх". В цей період люди розповідали один одному смішні історії, щоб співрозмовник усміхнувся, а ще краще засміявся", - розповідає отець Рафал Мишковський.
В Євангелії згадується, що коли учні зустріли Господа то зраділи дуже. Справа в тому, що смуток - це двері, які закривають нас від щастя. Саме тому нам варто дійти до радості та віднайти її за зачиненими дверима.
Природні джерела радості: рух; природа; фізична праця; безпосереднє спілкування.
Духовні джерела радості: радість приязні; радість від не знайомих людей; радість пробачення; радість коли інший приймає мої обмеження; радість споглядання щастя людей; радість спілкування з молоддю;
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.