Про апостолів Петра та Павла та їхнє значення в історії Церкви та християнства розповідає гість програми, настоятель парафії Святої Анни УГКЦ (місто Борислав), отець Роман Василів.
Ісус Христос з учнями приходить в околиці Кесарії Пилипової, міста, збудованого сином Ірода Великого. Саме там бере початок річка Йордан. Ця земля багата врожаями та приваблива для жерців різних культів. У цій місцевості розташовувалася печера античного божка Пана, який вважався покровителем пастухів та навіював панічний страх на людей. До нього часто зверталися ворожбити та паганські жерці. На вершині гори було облаштовано вівтар та статую імператора Августа. Євреї уникали це місце через ритуальну нечистоту та дивні звуки, що лунали з печер. Люди вважали, що там знаходяться демони. Христос не боїться злих духів і приходить сюди, щоб розпочати розмову з апостолами. З цієї миті починається друга частина його проповідницької діяльності, спрямована до Голгофи. Настоятель парафії Святої Анни УГКЦ, місто Борислав, отець Роман Василів. Слухати інші програми:
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.