Вашій увазі проєкт Радіо Марія "Жінки в Біблії". Автором цих програм є Марічка Галюк, блогерка, мотиваційна спікерка, письменниця, засновниця численних християнських проєктів для жінок. Окрім того, щаслива дружина християнського служителя і мама трьох дітей.
Ця програма присвячена одній із найвидатніших жінок Старого Заповіту - Саррі.
Роберт Стренд зазначає, що найважливіша наука, яку нам залишила Сарра, така: не панікуймо, коли Божі обітниці не одразу сповнюються. Треба бути витривалими. Коли настане відповідний час, Бог сповнить свої обітниці. І зробить це краще, ніж можемо зробити ми, покладаючись лише на свої сили. «Навчімося від Сарри ще одного: сміх пом’якшує проблеми щоденного життя. Господи, допоможи нам більше Тобі довіряти й безмежно вірити!», – пише автор.
Сарра – це, очевидно, перша жінка, віру якої Біблія вчить нас наслідувати. Роберт Стренд називає Сарру жінкою, яка була готовою на все, щоб стати матір’ю. Біблія нічого не говорить про її дитинство. Знаємо Сарру як дружину Авраама. Чоловік ставився до неї так, як до рівної. Вона була матір’ю Ісаака, бабусею Якова та Ісава, а через Якова стала прабабусею дванадцятьох чоловіків, які дали початок дванадцятьом поколінням Ізраїля. Сарра й Авраам мали дати початок новому народові, обраному народові, який мав стати благословенням для усього світу. Отож знайомимось з Саррою…
Катехиза отця Віталія Козака про христологію святої Терези з Авіли. Тема науки: Христос - центр містичного досвіду святої Терези від Ісуса.
Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
В ефірі програми "Захристія" - доктор теології, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий дослідник кафедри історії, релігії та теології Ексетереського університету (Великобританія), Сергій Шумило. Під час програми мова йде про релігійні процеси в Україні, зокрема в православ'ї, а також про український монастир на Афоні та латинський монастир на Святій Горі.
Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік у Католицькій Церкві". У цій програмі катехит розповідає про ступені свят та категорії святих. Ключовою темою ефіру є пояснення хронології подій, які передбачають процес канонізації святого. Сьогодні, згідно канонічного права, обряд проголошення святого очолює Святіший Отець, а блаженних може проголошувати делегований єпископ. Нинішня традиція визнання святого дещо різниться від традиції ранньої Церкви.
Досвідом про життя в монашій спільноті діляться отець Вальдемар Павелець з Товариства Католицького Апостольства св. Вікентія Палотті та брат-францисканець Андрій Немченко. Обоє священників мають понад десять років досвіду перебування на чернечому шляху. У цій програмі кожен з них ділиться тим, хто їх спонукав піти до монастиря, як долають кризи й труднощі та в чому черпають сили йти далі.