Про надприродні уявні пізнання, про п'ять різновидів небезпек, а саме третю небезпеку - яка йде від сатани (навіювання та осліплення), говорили з отцем Віталієм Козаком, чого навчає святий Йоан від Хреста за книгою "Сходження на гору Кармель".
"Сатана настільки близько підходить до людини, що видає себе за доброго ангела, але насправді є поганим ангелом, наче бажає добра, проте жадає зла. Саме тому з'являються навіювання, які стосуються людини, Бога або світу, - розповідає отець Віталій.
- Наприклад, у час пандемії відчувається навіювання, що усі помруть, захворіють. Краще ховатися від людей, боятися скупчення. Тобто за всяку ціну тікати від інших, адже він чи вона може бути заразою, кривдою для мене.
Для сатани важливо впровадити у життя людини сумбур чи метушню, сіяти страх у серці. Злий робить усе, щоб людина боялася, була невпевненою, щоб покладалася та довіряла лише собі, а також вважала, що усі бажають їй зла, тобто оточуюче середовище є ворогом. Для сатани важливо, щоб людина перебувала у страсі".
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Катехиза отця Віталія Козака про христологію святої Терези з Авіли. Тема науки: Христос - центр містичного досвіду святої Терези від Ісуса.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.
Отець Міхал Бранкевич говорить про відносини Ісуса Христа та Ізраїля: що спричинило жертвування Спасителя на хресті.
Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Луки 2:22-40. Дізнаємось про свято Стрітення Господнього, страждання та любов Господа.