Істини віри в цій ранковій катехезі нам пояснює отець Міхал Бранкевич. Розглядаємо три ступені свячень: єпископ, пресвітер, диякон
Єпископське свячення - це найвище свячення в церковній ієрархії. В перші віки право священнодійствувати мали лише єпископи, тобто настоятелями храмів були виключно єпископи, так як потреб у пресвітерах ще не було. Господь надихав, аби церковна структура будувалась саме так. Важливо згадати цікавий факт: першими єпископами були апостоли. Вони передавали цю приналежність іншим вибраним і цей ланцюг не переривається до сьогодні.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.