Єпископ Микола Лучок в катехезі дуже конкретно пояснює причину страху смерті. Священник наголошує на істині: Ісус знищив своєю смертю того, хто мав владу смерті - диявола. Дуже важливо вчитись ідентифікувати, називати свої страхи. Бо інакше вони будуть нами керувати і ми не зможемо в цей страх запросити єдиного спасителя - Ісуса.
Кожна людина має страх перед смертю. Ми всі носимо в собі питання: що далі..? Це пов`язано з невпевненістю щодо майбутнього. Важливо, щоб цей страх нами не керував, бо інакше ми стаємо рабами страху. Страх смерті керує не тільки людиною, яка вже є в небезпеці чи близька до смерті, але як корінь всіх страхів притаманний для будь-якого свідомого віку. Парадокс в тому, що людина є безсмертною, але боїться смерті. Це тому що я є в недостатній єдності з Богом, який є джерелом життя.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.