Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

Що відбулось на Тайній вечері Ісуса з апостолами?

В програмі "Наближаючись до православ`я" диякон Православної Церкви України Петро Лопатинський далі продовжує говорити про Таїнство Євхаристії.
В Страсний тиждень, а зокрема у Великий четвер відбулась Тайна вечеря Ісуса з апостолами у вечір перед самим розп`яттям.
Пресвята Євхаристія є даром, у який Ісус Христос приніс самого себе, об’являючи нам нескінчену любов Бога до кожної людини. У цьому предивному Таїнстві об’являється найбільша любов. Ісус, даючи апостолам хліб ламає його, і ділиться, при цьому говорячи: "Беріть і їжте, це є Тіло Моє..." Тобто Христос ділиться собою, віддає себе як особистість. Що значить - Я вам себе віддаю, Я переломлюю своє тіло, Я готовий за вас померти.
Споживаючи Тіло Христа, Церква дедалі більше стає Його Тілом. Належно приймаючи Тіло Господа, ми будемо з більшою любов’ю ставимося до Його Містичного Тіла, до брата, сестри, які живуть поруч.
Принципи, які закладає Христос у Євхаристії - це подяка і здатність ділитися, роздавати себе. Це дуже дорогий і цінний досвід для християн.
Також більше інформації можна зачерпнути в книзі "Сповідь і Причастя: практичні поради"
https://duh-i-litera.com/bookstore/spovid-i-prychastja-praktychni-porady
Як християни вплинули на світ?

Як християни вплинули на світ?

Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
2025-02-05 00:00:00
"Церква і світ у перших століттях нашої ери", - програма отця Петра Лопатинського

"Церква і світ у перших століттях нашої ери", - програма отця Петра Лопатинського

Це друга програма "Наближаючись до Православ'я" з циклу "Православне політичне богослов'я". Цей ефір присвячений темі "Церква і світ у перших століттях нашої ери". Основою для обговорення стало послання християнського апологета ранньої Церкви Юстина Філософа до Діогнета. Програму підготував і провів ієрей Православної Церкви України Петро Лопатинський.
2025-01-22 00:00:00
"Бути аполітичним в наш час неможливо, для Церкви в тому числі", - о. Петро Лопатинський

"Бути аполітичним в наш час неможливо, для Церкви в тому числі", - о. Петро Лопатинський

Вашій увазі перша програма "Наближаючись до Православ'я" з нового циклу під назвою "Православне політичне богослов'я". Цей ефір передбачає вступ. Під час програми ви почуєте визначення та етимологію деяких термінів, які окреслюють цей цикл. Автор програми - ієрей Православної Церкви України, отець Петро Лопатинський, наголошує на тому, аби віряни не вкладали в термін "політика" негативне значення, адже тут мова про "мистецтво управління".
2025-01-15 00:00:00
"Наступити на лева, означає приборкати свою тваринну природу", - о. Петро Лопатинський

"Наступити на лева, означає приборкати свою тваринну природу", - о. Петро Лопатинський

Вашій увазі завершальна програма з циклу "90-й Псалом". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, коментує останні вірші, починаючи з 13-го, де йдеться про небезпеку, яку можуть завдати лев або змія. Священник пояснює, що зокрема означають ці образи. Псалом закінчується 16-тим віршем про довгі літа, якими Господь винагороджує. Як розуміти цю обіцянку, слухайте в годинному ефірі.
2024-12-18 00:00:00
"Загальна думка цього псалма - що ти в безпеці", - о. Петро Лопатинський

"Загальна думка цього псалма - що ти в безпеці", - о. Петро Лопатинський

Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, продовжує цикл програм, присвячених темі 90-го Псалма. В цій серії автор коментує 12-й вірш: "На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь". Під час ефіру багато уваги приділяється вченню про передвизначеність. Загальна думка програми - Бог завжди береже людину від небезпеки, якщо вона Йому це дозволяє.
2024-12-04 00:00:00
Як ви слухаєте Радіо Марія?

Як ви слухаєте Радіо Марія?