"Перший, Апостольський символ віри було прийнято на Єрусалимському соборі",- духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.
"Із поширенням християнства виникали єресі, які хотіли по своєму пояснювати віру в Бога чи Об'явлення. Щоб відрізняти єретиків від дійсно віруючих важливо було розуміти, що об'єднує людей різних мов, поколінь та прошарків суспільства у Церкву. Нас має об'єднувати віра в Ісуса Христа, як у Спасителя, котрий став людиною для порятунку та був розіп'ятий і воскрес, щоб дати нам надію на вічне життя. Існують дві складові приналежності до однієї Церкви - таїнство хрещення та спільна віра", - розповідає отець Григорій Рассоленко.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.