Притча про сіяча та роль кожного християнина у спасінні людства. В ефірі настоятель парафії Святої Анни УГКЦ, місто Борислав, отець Роман Василів.
«І учні Його приступили й сказали до Нього: Чому притчами Ти
промовляєш до них? А Він відповів і промовив: Тому, що вам дано пізнати
таємниці Царства Небесного, їм же не дано. Бо хто має, то дасться йому
та додасться, хто ж не має, забереться від нього й те, що він має. Я
тому говорю до них притчами, що вони, дивлячися, не бачать, і слухаючи,
не чують, і не розуміють. І над ними збувається пророцтво Ісаї, яке
промовляє: Почуєте слухом, і не зрозумієте, дивитися будете оком, і не
побачите… Затовстіло бо серце людей цих, тяжко чують вухами вони, і
зажмурили очі свої, щоб коли не побачити очима й не почути вухами, і не
зрозуміти їм серцем, і не навернутись, щоб Я їх уздоровив! Очі ж ваші
блаженні, що бачать, і вуха ваші, що чують. Бо поправді кажу вам, що
багато пророків і праведних бажали побачити, що бачите ви, та не бачили,
і почути, що чуєте ви, і не чули.» Матвія 13:10-17
Хто є учнями Спасителя? Першою Його ученицею стала мати, потім брати Ісуса, діти апостола Клеопи, рідного брата Йосифа обручника та інші апостоли із числа 12. Це ті, кому Ісус жертву своє Слово. Це ті, хто був поруч зі Спасителем.
Ісус використовував притчі, щоб інші могли у Нього запитувати та краще розуміти сенс. Річ у тім, що приповістки - це немов би щілина через яку Ісус посилає світло правди.
Слово Боже виконує дві функції: об'являє та діє. Воно провадить людей до надприродної мети. Бог через Слово проявляє Себе, формує історію та Свій план в діях. Він проявляє майбутнє "бо Бог словом своїм світ створив".
Сіячем у притчі є сам Христос. Він сіє для навернення людей до Царства Божого. Зверніть увагу, що у цій притчі серед інших, тільки одна земля принесла плід.
Якщо сьогодні людина не говорить Слово у своїй сім'ї то на неї чекає горе. Горе батькам які не навчають дітей та не дбають, щоб їхні серця не були підготовані, адже згодом, серце диттини наповнить щось інше.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.