Єпископ-помічник Мукачівської дієцезії, отець Микола Лучок продовжує цикл катехиз на тему : "Стосунки з Богом". Його Преосвященство зосередив увагу слухачів на смиренні.
- На смирення нам вказує Христос."Візьміть
на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я лагідний і серцем покірливий,
і знайдете спокій душам своїм. Бо ж ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий!" (Матв11:29-30)
- Ісус вказує на смирення в блаженствах: "Блаженні вбогі духом бо їхнє Царство Небесне" - це одна зі сторін смирення. Також про смирення сказано: "Блаженні тихі бо вони успадкують землю". В молитві до Ісуса, особливо в літанії до Серця Ісусового, ми звертаємось до Нього : "Ісусе тихий і смиренний серцем, вчини серця наші подібними до серця Твого".
- Смирення, покора, сумирність серцем, малість, тихість, лагідність - це різні відтінки одного.
- Ісус каже, що Він покірний та смиренний серцем. Якщо розглянемо покору в деталях то побачимо, що найголовнішим у Його смиренні є підлеглість Отцеві.
- Хочете дізнатися, що таке смирення? Дослідіть життя Ісуса Христа і побачите, що всі стосунки та рішення були смиренними. Підлеглість Отцеві визначала Його спосіб життя.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.