В цій катехезі о.Віталій Козак OCD, посилаючись на книгу св.Йоана від Хреста "Сходження на гору Кармель", наголошує на важливості спілкування з Богом. Варто приходити з усіма потребами, питаннями, життєвими ситуаціями лише до Господа.
Наші стосунки з Господом теж будуються поетапно. На початку ми пізнаємо, відкриваємо для себе Бога, закохуємося, починаємо багато спілкуватися. Потрібно задати собі питання: чи я спілкуюсь з Богом, тобто чи читаю Святе Письмо, чи маю приватну молитву, в якій я приходжу до Господа з усіма своїми радощами, труднощами, питаннями, браком відповідей, різними критичними і навпаки приємними ситуаціями - і віддаю Йому це все. Якщо - "Так", то це означає, що я дійсно веду християнське христоцентричне життя. А якщо я шукаю відповіді в інших місцях: в гороскопах, у ворожок, то говорити про себе, як людину віруючу, немає сенсу.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.