Священник з Ордену Братів Менших Капуцинів, OFMCap, у день Незалежності України говорив про свободу.
"Свобода - це подарунок Бога, неймовірний дар! Можемо говорити про неї у двох аспектах негативному та позитивному. Свобода від чогось: рабства, диктатури, примушення. Свобода до чогось: добра, любові, служіння, реалізації свого покликання, - пояснює отець Костянтин.
Свобода дана Господом для добра з метою отримати божественну природу, щоб стати вільними. Кожен від дитинства отримує природу, зранену первородним гріхом, яка тягне нас до низу. Саме тому у нас присутня схильність до зла, гріха, егоїстичного бажання жити для себе. Часто концентруємося на своєму "Я", цим самим ставимо себе у центрі довколишніх подій.
Свобода має виховуватися з метою та ціллю (сім'я,спільнота, церква, життя з Богом), щоб розуміти напрямок руху. Дуже важливо пам'ятати, що із свободою пов'язане пізнання добра і зла, щоб розпізнавати добрі та погані вчинки, гріхи. Християнська свобода полягає у тому, що ми вільні як птахи, можемо літати над землею та не реагувати на тяжіння до землі".
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Катехиза отця Віталія Козака про христологію святої Терези з Авіли. Тема науки: Христос - центр містичного досвіду святої Терези від Ісуса.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.
Отець Міхал Бранкевич говорить про відносини Ісуса Христа та Ізраїля: що спричинило жертвування Спасителя на хресті.
Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Луки 2:22-40. Дізнаємось про свято Стрітення Господнього, страждання та любов Господа.