Отець Григорій Рассоленко продовжує цикл програм присвячених найвідомішим об'явленням Пресвятої Богородиці, які визнані Римо-Католицькою Церквою.
У конкретній програмі говоримо про об'явлення Діви Марії святому Ігнатію Лойолі та об'явлення Богородиці в Мексиці Хуану Дієго.
Церква не наказує вірити в об'явлення Богородиці, але коли вони трапляються, з усією увагою досліджує їх, щоб чітко сказати чи можна їм довіряти, чи треба їх відкинути. Протягом історії було багато псевдооб'явлень, які були пов'язані, або з психічними розладами, або зі злою волею чи діями злого духа. Саме тому Церква ретельно перевіряє всі об'явлення.
Об'явлення Діви Марії святому Ігнатію Лойолі.
Святий Ігнатій з Лойоли, народився у 1491 році був досить впливовим дворянином та проявив себе як справний і мужній солдат. Одного разу Ігнатій отримав сильне поранення в ногу, під час хвороби йому об'явився святий Петро. Будучи оптимістом і люблячи життя, Ігнатій Лойола погодився пережити операцію, щоб нога гарно виглядала. Видужуючи після операції святий Ігнатій, прочитав дві книжки і вирішив вести нове життя за прикладом Франциска з Асижу.
На початку дороги до своєї святості Ігнатій присягнувся Діві Марії, довірив Їй своє життя, а взамін попросив особливого захисту і опіки Ісуса Христа. Здійснивши подорож до Монсеррат Ігнатій щиро молився там всю ніч. Одного разу він побачив видіння Діви Марії з Дитятком Ісусом. Після цього він відчув відразу до свого минулого життя, та присвятив своє життя праці та молитві.
Об'явлення Богородиці в Мексиці в 1531 році Хуану Дієго.
Діва Марія об'явилась святому Хуану Дієго, який походив з племені ацтеків, у грудні 1531 року на пагорбі Тепейяк, біля руїн язичницького храму.
Хуан Дієго побачив на пагорбі Прекрасну Жінку, яка сяяла як сонце, а під ногами її був місяць. Марія звернулась до чоловіка з лагідними, делікатними словами: "Сину мій, дорогий!" та попросила його збудувати на цьому місці храм.
Хуан Дієго заплакав відчувши велику любов Богородиці і рушив до єпископа, щоб передати прохання Діви Марії. Єпископу не дуже сподобалась ідея збудувати храм на занедбаному пагорбі. Тому Пресвята Богородиця передала знак для єпископа. Цим знаком стали прекрасні квітучі троянди та нерукотворний образ Діви Марії, який залишився на плащі Хуана Дієго.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Катехиза отця Віталія Козака про христологію святої Терези з Авіли. Тема науки: Христос - центр містичного досвіду святої Терези від Ісуса.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.
Отець Міхал Бранкевич говорить про відносини Ісуса Христа та Ізраїля: що спричинило жертвування Спасителя на хресті.
Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Луки 2:22-40. Дізнаємось про свято Стрітення Господнього, страждання та любов Господа.