Другий розділ енцикліки про людську спільноту де розглядається вплив атеїзму на людей згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes". Розкриває вплив атеїзму на спільноту та шляхи вирішення проблеми отець Міхал Бранкевич.
Атеїзм передбачає створення хаосу, щоб через нього впливати на людей. Прикладом такого явища є жовтнева революція де атеїзм призвів до кривавих подій. Бог створив людину для спілкування та розвитку в спільноті. Він створив чоловіка та жінку, а будування суспільства здійснюється через найважливіше - покликання до родини, розповідає отець Міхал Бранкевич.
Революція у Франції повторює слова Ісуса Христа про рівність та братство фактично, але має іншу мету та сенси. Але ж Бог створив людину для спільності з іншими та й Ісус Христос став людиною, щоб показати братство та цінність єдності з Богом. Тому нам важлива цінність єднання один між одним.
Проте Ісус Христос говорить, що Він прийшов принести нам не мир, а вогонь. Не вогонь знищення та хаосу, а вогонь любові, яка дозволяє тобі пожертвувати свій спокій та комфорт заради інших, як це зробив сам Господь. Це необхідно, щоб ти відчув що потрібен Богу таким, яким ти є та бажання жити суспільним життям. Ти маєш згадати та пам'ятати, що створений жити не тільки для себе, а й для інших.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.