В ефірі Радіо Марія кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу «Український етнологічний центр» Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Олександр Коломийчук. В цій програмі ви дізнаєтеся про релігійні традиції бойків на свято "Спаса".
Бойки — етнографічна група українців, які населяють гірські райони Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей України. Ця етногрупа має досить цікавий підхід до релігійних свят. Наприклад свято Преображення Господнього яке відзначається в Східній Церкві починаючи від ІV ст. н. е. За традицією того дня на подяку Богові благословляли першоплоди. Звичай є давнім і походить із старозавітніх часів. У книзі «Вихід» Святого Письма читаємо: «Початки первоплоду твоєї землі принесеш до дому Господа Бога твого». На українських теренах у цій порі дозрівають садові плоди, які й освячуються у церкві. Орієнтуючись на цю давню біблійну традицію бойки переймають
У передачі «У ваших намірах» беруть участь три сестри зі Згромадження Маріїних сестер Чудотворного медальйона: с. Барбара Патерлін, с. Марта Мешко і с. Вероніка Вигівська.
Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
В ефірі програми "Захристія" - доктор теології, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий дослідник кафедри історії, релігії та теології Ексетереського університету (Великобританія), Сергій Шумило. Під час програми мова йде про релігійні процеси в Україні, зокрема в православ'ї, а також про український монастир на Афоні та латинський монастир на Святій Горі.