Продовжуємо розглядати книгу Буття, зупиняємося на 46 розділі. В ньому йдеться про те, як ізраїльський народ в образі родини Якова опиняється в Єгипті
Брати Йосипа показують що вони змінилися. Батько Йосифа, Ізраїль вирішує йти в Єгипет. В цьому розділі завершується епоха Великих Патріархів, які залишили неповторній слід в історії Ізраїля. Ці Патріархи мали особливий контакт з Богом. У видінні Господь каже до Якова - не бійся, та обіцяє в Єгипті вивести з нього великий народ. Яків не проявляв страху, та все ж напевне Бог бачачи його нутро і сесце і потішає Якова. Яків і його сини йдуть у Єгипет щоб стати великим народом.
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Вашій увазі пропонуємо продовження циклу програм "Наближаючись до православ'я". У рамках третьої серії - тема "Православне політичне богослов'я". Ієрей ПЦУ, отець Петро Лопатинський, розповідає про відносини християнства перших століть з державою. Роздуми, які озвучені під час програми, опираються на ранньохристиянський апологетичний твір, який має назву "Послання до Діогнета".
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.