З нагоди 700-річчя відновлення Київської дієцезії спілкувалися з сестрою Тетяною із Згромадження Дочок Найчистішого Серця Пресвятої Діви Марії. Гостя розповіла про діяльність сестер серцянок на початку 1900-х років на території Києва, а також пригадала події відновлення римо-католицького життя у місті Хмельницькому (на той час Проскурова) за участі литовських священників, у тому числі отця Вітаутаса Меркіса.
"Наше згромадження засноване 8 грудня 1885 року блаженним отцем Гоноратом Козьмінським (капуцином) та Матір’ю Паулею Малецькою. Засновниця приїхавши до Києва, почула від місцевого священника, що це місто дуже потребує духовного відродження, - розповідає сестра Тетяна. - У 1900 році працювала лише одна римо-католицька парафія святого Олександра, яка нараховувала близько сорока тисяч вірних. Багато сільських людей приїжджали до великого міста, щоб влаштуватися працювати на фабриках, адже у тому часі країна розвивалася економічно та промислово. Через те, що люди були бідними, у столиці жило багато сиріт з малозабезпечених сімей, а навіть залишені батьками. А так, як наше згромадження було направлене на працю з дітьми, то при будинках сестер серцянок жили діти сироти та безпритульні".
"Святий Василій Великий, архієпископ Кесарії Каппадокійської, відзначався великою любов'ю до народу. Греція - єдина країна, яка в день святкування пам'яті цього святого дарує подарунки", - митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ.