Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

Як стати семінаристом? Покликання - це один зі способів реалізувати своє життя, - отець Руслан Михалків

Ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків розповідає про покликання та життя семінаристів.
Кожен формаційний навчальний заклад має своє завдання та мету. Розглядаючи життя в семінарії ми не оминемо питання священства, яке ставить собі семінарист. Таке бажання може виникнути коли людина: має добрий приклад служіння, потрапить в тяжку ситуацію, або відчує покликання. Але ключем тут може бути симпатія до служіння, вівтаря тощо. З бажанням стати священником можна вчинити по різному: вирішити, що це не моє, відмежуватися, або досліджувати та розвивати його, - розповідає отець Руслан Михалків.

Один чоловік, ще в радянський період хотів стати священником, але вибрав військову професію. Проте, коли померла його дружина, то він вибрав шлях священства та реалізував свою мрію. Тобто пішов за покликанням до священства у свій час. 

Семінарія - це місце де кандидати можуть визначитися зі своїм покликанням. Саме рішення прийти в семінарію є знаком, що людина вже вибирає життєвий шлях, яким хоче йти. Це вибір конкретного життєвого стану.

Початком заснування семінарій як інституцій можна вважати Тридентський собор, що відбувся  близько 500 років тому. Тоді, єпископами було прийнято рішення створити простір де будуть навчатися ті, хто вибрав шлях священства.

Перша семінарія в Україні з'явилася 250 років тому в Житомирі. Перший набір до семінарії у Ворзелі періоду незалежної України відбувся у 1995 році. Тут семінаристи навчаються 7 років. Навчальний заклад сьогодні співпрацює з Люблінським університетом де семінаристи отримують диплом магістра.

Покликання - це дар Божий, який варто відкрити в собі. Кожен семінарист має свій характер та захоплення, але це не заважає розкрити покликання. Саме тому навчання в семінарії триває 7 років та проживають у відповідних умовах та дотримуються певної дисципліни, відповідальності. Наше ж завдання допомогти семінаристам розпізнати своє покликання.

Семінарія - це зусилля. Адже по будням день семінариста розпочинається о 06.00 з  медитації над Словом Божим та Служби Божої та розпланований до 22.00. Окрім науки ми присвячуємо час прибиранню, догляду території та спорту. Субота - більш вільний день коли можна поїхати в подорож, музеї, або зайнятися своїми справами.
Вступ до семінарії визначається рішенням вашого місцевого священника.
 
Не бійтеся жити своїм християнським життям. Покликання - це один зі способів реалізувати своє життя. Це таємнича дія Бога, яку потрібно досліджувати.

Ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків 

Слухати програми про покликання 
Покликання - скарб, який потрібно віднайти
Як розпізнати своє покликання?
Покликань багато, а професія одна
Головне покликання чоловіка - бути з Богом
Основне покликання - щоб інші також пізнали Бога

Слухати програми про семінарію та семінаристів
Закарпатські пісні у виконанні семінаристів
Семінарія допомагає вирізнити покликання
Студентське життя майбутнього священника

Святий апостол Павло - гонитель християн і найвизначніший апостол

Святий апостол Павло - гонитель християн і найвизначніший апостол

Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
2025-02-05 00:00:00
"Його краса неможлива для опису, Його присутність...", - свята Тереза про об'явлення і духовний шлюб з Ісусом

"Його краса неможлива для опису, Його присутність...", - свята Тереза про об'явлення і духовний шлюб з Ісусом

Катехиза отця Віталія Козака про христологію святої Терези з Авіли. Тема науки: Христос - центр містичного досвіду святої Терези від Ісуса.
2025-02-05 00:00:00
Чому мені постійно не щастить і що з цим робити? – катехеза о. Олексія Самсонова

Чому мені постійно не щастить і що з цим робити? – катехеза о. Олексія Самсонова

Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.
2025-02-05 00:00:00
За що фарисеї та книжники зненавиділи Ісуса Христа? - катехиза отця Міхала Бранкевича

За що фарисеї та книжники зненавиділи Ісуса Христа? - катехиза отця Міхала Бранкевича

Отець Міхал Бранкевич говорить про відносини Ісуса Христа та Ізраїля: що спричинило жертвування Спасителя на хресті.
2025-02-05 00:00:00
Цього ви не знали про свято Стрітення Господнього

Цього ви не знали про свято Стрітення Господнього

Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Луки 2:22-40. Дізнаємось про свято Стрітення Господнього, страждання та любов Господа.
2025-02-05 00:00:00
Як ви слухаєте Радіо Марія?

Як ви слухаєте Радіо Марія?