Апостольський Адміністратор Мукачівської дієцезії єпископ Микола Лучок говорив про справжній мир, який дає лише Господь. Катехит роз'яснив: хто є джерелом миру, чому ми маємо прийняти мир і як мир можемо передавати у світі. Єпископ наголосив, якщо ми труднощі у житті, конфлікти, важкі події у країні і світі переживаю без довіри, що про мене Хтось турбується, тобто без миру - це означає, що я несу замість миру, а страх і тривогу, які є причиною насилля.
"Коли людина живе страхом, то він починає керувати її життям. Страх - це місце навіювання злого. Якщо ми будемо боятися війни - це може пришвидшити війну, - наголошує єпископ Микола Лучок. - Дуже важливо, щоб у нашому мисленні була присутня довіра Господу. Часто людям, які втрачають мир рекомендую прочитати Євангелія від Матея шостий розділ, щоб пригадати про турботу Бога за кожного, кого створив".
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.