Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

"За три дні до нас були готові долучитися 10 000 осіб з усієї України", - керівник Добробату Олександр Юрко

«Добробат» — це добровольчий будівельний батальйон, який допомагає постраждалим у нагальному відновленні житла та об’єктів соціальної інфраструктури на деокупованих територіях. Гість програми "Люди Справи" - керівник Добробату, Олександр Юрко.
«Добробат» зосереджується на первинній відбудові пошкоджених будівель. Першочергове завдання проєкту — це швидке відновлення: перекриття зруйнованого даху, ремонт побитих вікон, підмурування пошкоджених стін.
Осередки волонтерського руху діють у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях.

Організація  Добробату розпочалася у березні 2022 році. Ідея належить Віктору Андрусову та Ростиславу Смирнову, який вже мав досвід волонтерської роботи.
Ми консультувалися із будівельниками таи тими, хто має бізнес у цій галузі. Часто ми чули, що у нас нічого не вийде, мовляв, багато людей виїхало з України та й безкоштовно ніхто не захоче допомагати. 

8 квітня 2022 року, група поїхала в Бородянку на запрошення ДСНС. Нас прибуло близько 60 осіб, щоб допомогти розбирати нагромадження після бомбардувань. Потім ми влаштовували самостійні виїзди, зокрема у Ворзель де займалися прибиранням територій, вулиць від сміття, залишків дерев, тощо. 

Ми виїзджаємо на об'єкти після того, як їх обстежили сапери.
За понад рік роботи Добробату ми виросли у кваліфікації та вже виконуємо демонтаж пошкоджених конструкцій, ремонт покриття, ремонт та установка вікон, дверей, укладка стін тощо. Тобто виконуємо роботи критичного характеру, що допоможе людині далі вже самій функціонувати, жити.

Ми не думали, що в умовах війни люди проявлять таку ініціативу.
На початку заснування ми запустили Телеграм-бот куди кожен бажаючий міг долучитися. Вже протягом 3-х днів до нас були готові долучитися близько 10 000 бажаючих. 

Кожен волонтер забезпечений інвентарем (рукавички, каски, лопати тощо). Часто люди, які не можуть самі приїхати, купують нам потрібний інвентар.  
Також, багато людей приїхали здалека, щоб допомагати. Для приїзджих, у селах Демидів та Ягідне, громади облаштували житло для працівників. До слова - у Ягідному ми вже облаштували 32 будинки.

До нас також прибувають волонтери іноземці. Це небайдужі люди, зокрема з: Польщі, Румунії, Канади, США, Швеції.  Є такі, які за свій рахунок орендують житло в Києві, але їздять в область, а інші живуть в модульних містечках, як в Демидові.

Усі працівники забезпечуються харчуванням. Їжею нас забезпечує, міськрада, ресторанний бізнес, або самі ж господарі годують волонтерів.

Іноземців-волонтерів захоплює наша згуртованість. Один чоловік приїхав на своєму мікроавтобусі, як тільки побачив по телебаченню, що Українцям потрібна допомога. Хтось спостерігає зі сторони, а хтось бере участь у відновленні.

Люди, які працюють в Добробаті, переважно вже мають джерело доходу. Вони просто беруть день відпустки, щоб долучитися до команди, або долучаються у вільний час. Є й такі, хто приїзджає на довгий період - ці люди розпреділяють свої фінанси, щоб мати змогу займатися волонтерською справою.

До нас приїзджають люди у яких в більшості чітко виражена соціальна позиція. А також вони мають час, гроші та здоров'я для волонтерської діяльності. 

Нам не вистачає транспорту, автобусів, щоб вчасно прибувати на локації.
 Одні із самих великих статей витрат - це пальне та будматеріали, які постійно потрібно купувати. 

Сьогодні ми запускаємо ініціативу зі збору коштів Хортицької школи інтернату, що в Запоріжжі. Запрошуємо вас долучитися до віднови школи. Будемо вдячні за допомогу та підтримку.

Стежити за Добробат у Фейсбукабо відвідати сайт

Керівник Добробату, Олександр Юрко.

Слухати інші програми Люди Справи

"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

Ярослав Шкляр та Оксана Кисельова - подружжя капеланів Християнської Служби Порятунку (ХСП), яке допомагає військовослужбовцям у шпиталях і на фронті. Як вони стали на цей шлях, які виклики постають перед капеланами та що їх найбільше мотивує - слухайте у програмі Люди Справи з Олександром Скрипченком.

2025-02-05 00:00:00
Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

"З 14-16 лютого 2025 року відбудуться реколекції Руху Назаретських Родин. Це унікальна можливість присвятити час Богу, спільній молитві, аналізу та змінам у житті", - настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт Томашпіль), модератор Руху Назаретських Родин, отець Станіслав Свурка.
2025-02-04 00:00:00
Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

"Часто чув від воїнів, які пережили травматичні події, або від людей, які стали свідками несправедливості: «Де Бог у всьому цьому?» І це питання варто поставити не лише для того, щоб отримати відповідь, а й щоб краще зрозуміти, хто ж такий Бог", - брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 
2025-01-31 00:00:00
"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

Про книгу "Емоції" отця Марека Дзєвєцького розповідає фахівець зв`язків із громадськістю, магістр теології, редактор видавництва Святого Павла у Львові, Юлія Берт.

2025-01-31 00:00:00
Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

"На отримання індульгенції впливають два фактори: внутрішній (бажання щиро висповідатися та відв'язатися від гріха якнайменшого) та зовнішній (помолитися "Отче наш", "Вірую", зробити діло, з яким пов'язаний відпуст)", - отець Костянтин Морозов.
2025-01-27 00:00:00
Як ви слухаєте Радіо Марія?

Як ви слухаєте Радіо Марія?