Священник УГКЦ отець Григорій Рогацький говорив на тему: "Бог є найбільшим багатством людини".
"Убогість духа - це бажання "володіти" Господом, кажуть святі. Що для цього необхідно? Треба випорожнити себе, щоб наповнитися любов'ю - Богом, - пояснює отець Григорій.
- Так трапляється, що ми все приймаємо до серця, у тій чи іншій мірі. Проникнувшись багатьма, здавалося би, важливими речами, стається так, що місця вже немає, все заповнено. І людина живе із свідомістю, що все дуже добре. Лише згодом усвідомлює, що володіння земними благами - це ніщо у порівнянні з Божою любов'ю в серці. Посудина серця повна, однак щастя немає.
І що робити? Святі отці однозначно заявляють, людині потрібно змінити своє ставлення до усіх цих речей та їх сприйняття. Можливо ця особа часто сповідається, багато молиться, але не зростає у любов'ї до Бога. Тому, той, хто прагне досягнути досконалої Божої любові повинен вправлятися в убогості духа та спраглості насититися Божою присутністю!"
Цікавитеся поглибленим вивченням історії Церкви? Тоді ця катехиза саме для Вас. Її автор, о. Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук, продовжує розповідати про події, які відбувалися в апостольські часи, тобто в перші десятиліття після заснування Церкви.
Життя людини неможливо уявити абсолютно комфортним і безтурботним. Кожен із нас має досвід труднощів і страждань. Отець Олексій Самсонов, спираючись на євангельську історію про зцілення сліпонародженого чоловіка, розмірковує над сенсом наших випробувань та їхньою глибинною причиною. Чому ми стикаємося з болем і труднощами? Як їх приймати і знаходити в них вищий зміст? Відповіді на ці питання допомагають нам глибше усвідомити власний життєвий шлях і віднайти внутрішню силу для подолання труднощів.