Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

"Зберегти віру, допомагати бідним". Мальтійський орден протягом 30 років допомагає українцям, які опинилися в біді

Про діяльність Суверенного Мальтійського Ордену в Україні, а також про допомогу біженцям, пораненим українцям та організацію гуманітарної допомоги. У програмі "Люди Справи" Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Мальтійського Ордену в Україні - Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне.

В Україні свою роботу Мальтійська Служба Допомоги розпочала у грудні 1990 р. у Львові в рамках зимової гуманітарної допомоги з Німеччини, а 23 лютого 1993 р. за ініціативи Суверенного Мальтійського Військового Ордену та Німецької Мальтійської служби допомоги було зареєстровано БО «МСД у Львові». Майже одночасно засновано осередок у Івано-Франківську (Прикарпаття), згодом у Берегово і Мукачево (Закарпаття), та у столиці – місті Києві.  2013 року осередки об’єднались в Мальтійську службу допомоги України.

Основними напрямками діяльності організації є допомога дітям у потребі, малозабезпеченим потребуючим особам похилого віку, інвалідам що пересуваються на візках, особам з особливими потребами, дітям і матерям в кризових ситуаціях.

Благодійна кухня була першим проектом МСД. За час реалізації проекту видано близько 4 млн. порцій. Для відвідувачів Благодійної кухні, а це переважно малозабезпечені одинокі потребуючі особи похилого віку, щороку організовується Різдвяна вечеря і Великодній сніданок. 2007 р. розпочав свою роботу проект «Кухня на колесах» – доставка гарячих обідів потребуючим із обмеженням у пересуванні.

Впродовж років Мальтійська служба допомагає інтернатам та сиротинцям вирішувати багато нагальних потреб (ремонти спалень, кухонь, санвузлів, класів; навчальне обладнання та інвентар; облаштування стоматологічних кабінетів, спортивно-тренувальних приміщень, навчальних майстерень, бібліотек; масштабна заміна ліжок; подарунки дітям, щорічна акція «Святий Миколай – дітям у потребі»). Переваги надається проектам, що мають характер «Допомога для самодопомоги» (трактор, пасіка, швейна майстерня,столярна, майстерня для роверів).

Важливим напрямком роботи є залучення дітей з інтернатів до спілкування з ровесниками (відвідання волонтерами, екскурсійні виїзди, спортивні змагання, спеціальні розважально-пізнавальні акції та майстер-класи). Також реалізовуємо програми просвітницького та культурно-освітнього напрямку. З початком реформування в Україні системи інтернатів для дітей та сиротинців, ми й надалі не втрачаємо контакту з нашими підопічними і всіляко їх підтримуємо.

Понад 15 років провадиться інтенсивна праця з особами з інвалідністю, що пересуваються на візках: щорічні літні табори та виїзди на прощі до відпустових місць в Україні та закордоном, також щоденна праця з соціальної та психологічної адаптації осіб з інвалідністю.

2009р. розпочато програму підтримки для дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та співпрацю з осередками багатодітних сімей та кількома кризовими центрами для матерів із дітьми.

Працюємо з проектами виховання та формування волонтерської молоді. Від 1995 р. МСД є співорганізатором щорічної травневої молодіжної пішої прощі до Святоуспенської Унівської Лаври. До прощі долучаються також особи з особливими потребами. МСД має досвід успішного проведення масштабних акцій і в інших сферах допомоги потребуючим: надання допомоги потерпілим від повені мешканцям Закарпаття; гуманітарна, соціальна, психологічна допомога потерпілим у конфлікті на Сході України; реабілітація військових, що були поранені у зоні проведення АТО; придбання медичного обладнання для оперування новонароджених в умовах штучного кровообігу; навчання з першої долікарської допомоги і кваліфікованої першої допомоги та ін.

Слухати інші програми



"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

"Ми не могли залишитися осторонь". Історія покликання подружжя капеланів

Ярослав Шкляр та Оксана Кисельова - подружжя капеланів Християнської Служби Порятунку (ХСП), яке допомагає військовослужбовцям у шпиталях і на фронті. Як вони стали на цей шлях, які виклики постають перед капеланами та що їх найбільше мотивує - слухайте у програмі Люди Справи з Олександром Скрипченком.

2025-02-05 00:00:00
Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

Реколекції Руху Назаретських Родин відбудуться у Томашполі

"З 14-16 лютого 2025 року відбудуться реколекції Руху Назаретських Родин. Це унікальна можливість присвятити час Богу, спільній молитві, аналізу та змінам у житті", - настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт Томашпіль), модератор Руху Назаретських Родин, отець Станіслав Свурка.
2025-02-04 00:00:00
Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

Де Бог, якщо навколо стільки несправедливості та болю? На запитання відповідає брат Микола Орач

"Часто чув від воїнів, які пережили травматичні події, або від людей, які стали свідками несправедливості: «Де Бог у всьому цьому?» І це питання варто поставити не лише для того, щоб отримати відповідь, а й щоб краще зрозуміти, хто ж такий Бог", - брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 
2025-01-31 00:00:00
"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

"Немає негативних емоцій, адже усі вони важливі та позитивні", - Марек Дзєвєцький

Про книгу "Емоції" отця Марека Дзєвєцького розповідає фахівець зв`язків із громадськістю, магістр теології, редактор видавництва Святого Павла у Львові, Юлія Берт.

2025-01-31 00:00:00
Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

Індульгенції у сучасному світі - шлях до очищення чи релігійний ритуал?

"На отримання індульгенції впливають два фактори: внутрішній (бажання щиро висповідатися та відв'язатися від гріха якнайменшого) та зовнішній (помолитися "Отче наш", "Вірую", зробити діло, з яким пов'язаний відпуст)", - отець Костянтин Морозов.
2025-01-27 00:00:00
Як ви слухаєте Радіо Марія?

Як ви слухаєте Радіо Марія?